Sözler - Şiir Gezegeni

Şiir

Ünlü sözler sayfamızda yabancı filozofların ünlü sözleri yer almaktadır. Dünya tarihinde bir çok filozof yaşamış ve bu değerli adamların insanlara söylediği bir çok felsefi söz olmuştur. Ünlü sözler yazımızda bu sözlere yer veriyoruz.

 

İyimser bir insan ayakkabıları çalınınca “ayaklarım var ya” diyebilen insandır. – Sokrates

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. – Newton

Bugünkü kanunlar, büyük sineklerin delip geçtiği, küçüklerinde takılıp kaldığı bir örümcek ağı gibidir. – Honore de Balzac

Cesaret, tehlike anında akıl ve zekanın kullanılmasıdır. – Eflatun (Plato)

Konuşma, bir bayanın etekliği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır. – Dale Carnegie

Çalışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar, yoksulluk. – Voltaire

Düşmanlarınızı sevin çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söyleyebilir. – Benjamin Franklin

Ölü bir imparator olmaktansa yaşayan bir dilenci olmak daha iyidir. – La Fontaine

Insan ne kadar büyük ruhlu olursa, aşkı o kadar derin bir şekilde duyar. – Leonardo da Vinci

Aşk, imkansız birçok şeyi mümkün kılar. – Goethe

Her zaman yapamadığım şeyi yapıyorum, onun nasıl yapılacağını öğrenmem için. – Pablo Picasso

Kendini bilmek, tüm bilgeliğin başlangıcıdır. – Aristoteles

Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar. – Konfüçyüs

Havaya atılan bir taş düşünebilseydi kendi isteğiyle yere düştüğünü sanırdı. – Baruch Spinoza

İyi veya kötü insan diye bir şey yoktur. İnsanlar iyi veya kötü olmayı düşünceleriyle belirlerler. – William Shakespeare

Bir kimsenin düşüncesini açıklayamaması köleliktir. – Euripides

Ayakta ölmek, diz üstü yaşamaktan iyidir. – Roosevelt

Yanlış sonsuz şekillere girebilir, doğru ise yalnız bir türlü olabilir. – Jean Jacques Rousseau

Bir insan uğrunda öldü diye bir şey illaki doğru olmaz. – Oscar Wilde

Her insan kendi görüş alanının sınırlarını, dünyanın sınırları olarak algılar. – Arthur Schopenhauer

Bir insan işgal ettiği mevki ile değil, göz diktiği mevki ile ölçülmelidir. – Tolstoy

Dinsiz bilim topaldır, bilimsiz din ise kördür. – Albert Einstein

Dünyada barışı sağlamak isterseniz politikacıları öldürün yeter. Halklar birbirleriyle anlaşır. – Bernard Shaw

Zamanını hep engel aramakla geçirme. Belki de hiç engel yoktur. – Franz Kafka

Düşen bir çığda hiç bir kar tanesi, kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz. – Oscar Wilde

 

Ünlü Sözler, Felsefi Filozof Sözleri bu şekildeydi. Umarım memnun kalmışsınızdır. Memnun kaldıysanız yazımızı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Bu sözlerden sonra biraz da eğlenmek isterseniz komik sözler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Şiir

Komik sözler ve eğlenceli komik mesajlar için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Komik sözler sizi mutlu eder ve yüzünüzde tebessüm oluşturur. Arkadaşlarınıza bu komik sözleri mesaj atabilirsiniz bu sayede onlarda eğlenir ve gülmeye başlar. İşte size komik sözler 🙂

 

Yaşıtların evlendi sen ne zaman evleniyorsun diye soran teyzelere, yaşıtların öldü sen ne zaman ölüyorsun diyor muyuz?

Eskiden çarpışınca kitaplar düşerdi. Şimdi iphone’lar samsung’lar düşecek, aşk falan da olmaz. O kadar para vermişim direkt kafa atarım.

Az önce minibüsteydim. Arkadan bi kadın “Şu parayı alırmısınz” dedi. Aldım parayı cebime koydum, ne kadar iyi insanlar var bu dünyada.

Dilenciden para çalayım dedim, tekerlekli sandalyedeki adamı ayaklandırdım çok mübarek bir insanım.

Arkadaşa “zengin oIursan beni tanırmısın” dedim, tanımam dedi.. işte gerçek dost, dürüst, samimi.. meseIa ben de onu tanımam. kankam benim.

Birbirini tanımayan iki insanın asansörle çıkarken takındığı ciddiyeti, ne bayrak töreninde, ne bir toplantıda ne de cenazede bulamadım hacı.

Eğer bir kızın profil fotoğrafları belden yukarı ise kısa boylu, omuzdan yukarı ise şişman, sadece gözleri görünüyorsa kaçın!

Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler hemen eksik var mı diye sayarım. Zaman kötü abi, yerde bulsan sayacaksın.

Sana sarılmayı o kadar çok seviyorum ki… Çünkü o sırada yüzüne bakmam gerekmiyor.

Şu araba benim olsun, 5 milyar borcum olsun. Satınca öderim.

Elleriyle beyaz vücudumu ellediler, dudaklarıyla emdiler, ateşiyle yaktılar, bilmem ne istediler benim gibi sigaradan.

Aşk bitki isimleriyle başlar, hayvan isimleriyle biter.

Misafirin çocuğu “Abi bilgisayar çalışıyor mu” dedi. Yok, “Ev hanımı” dedim. O günden beri çocuktan haber alınamıyor.

Normal şartlarda iyi biriyim de, şartlar her zaman normal değil.

Fırıncı sıcak diye ekmeği eliyle zıplata zıplata getirince utanmıyor musun “milletin ekmeğiyle oynamaya” deyip kaçtım…

Eli kaşınır para gelecek, ayağı kaşınır yola gideceğim, kulağı kaşınır biri beni anıyor… Abi kirlisin işte ya bir git yıkan alla alla…

Yer sofrası kurulduğunda ” ay ben bağdaş kuramam” diyen hatunların hepsi yoga da Van Damme gibi bacak açıyor.

 

Komik sözlerin sonuna geldik 🙂 Aralarından mutlaka bazıları sizi gülümsetmiştir. Hoşunuza gittiyse komik sözler sayfamızı paylaşmayı unutmayın ve ünlü sözler yazımıza ziyaret edin, ayrıca sitemizde bulunan şiirlere de mutlaka göz atın.

Şiir

Sevgililer günü sözleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Sevgililer günü önemli bir gündür ve sevgililer gününde mutlaka sevgilinize sevgililer günü mesajı atın. Sevgiliniz bu sayede mutlu olur ve sizi daha çok sever

 

Sevgililer Günü Nedir ?

Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat’ta kutlanır. Birçok ülkede kutlanan bu özel günün kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanır. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Neredeyse herkes her yıl 14 Şubat’ta sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler veriyor. Bu hediyelerin başında ise sade ama bir o kadar anlamlı çiçekler geliyor. Sevginizi alacağanız çikolata veya yollayacağınız bir kart ile de anlatmanız mümkün.


Sevgililer Günü Sözleri

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz!

Unutma ki sevmek daima beraber olmak değil, sensizken bile seninle olabilmektir. Seni seviyorum!

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin. Sevgililer günümüz kutlu olsun sevgilim.

Verilebilecek en güzel hediyeydi sevgin, görebileceğim en güzel görüntü, sevdaların en deriniydi. Sesini duyabilmek büyük mutluluk, binlerce teşekkür binlerce sevgi sana sevgilim, Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Sevgilerin en yücesi tadılabilecek hazzın en doyumsuz olanı buı yaşadığım, koklanabilecek en güzel koku, yaşanmış en büyük aşk bizimkisi. Seni seviyorum.

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Efsaneler der ya, her gökkuşağının altında bir hazine yatarmış. Sen benim gökkuşağımın sonu, en değerli hazinemsin… Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Belki yanında değilim ama dün de, bugün de, yarın da yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım! Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

En imkânsız hɑyɑlimdi, sɑbɑh seninle uyɑnmɑk. Ömrümün sonunɑ kɑdɑr seninle yɑşɑmɑk. Sevgililer günün kutlu olsun sevdiğim.

Hɑdi gel tut ellerimi! Benimle yɑn! Benimle meydɑn oku her çɑresizliğe! Benimle uyu benimle uyɑn. Birlikte vɑrɑlım nice yıllɑrɑ..

Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa. Sevgililer gününde bir öpücük borçlusun bana.

Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe, ölümden ölümsüzlüğe götürdüğün için teşekkürler. Seni seviyorum. Daha nice günlere hep birlikte canım.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum. Sevgililer günün kutlu olsun!

Sen güneşin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun!


Sevgililer günü sözleri bu şekildedir. Bu mesajları güzel sözleri sevgililer gününde sevgilinize yollayarak onu mutlu edebilirsiniz. Sevgililer günü mesajlarından sonra filozof sözleri yazımızı da okuyabilirsiniz. Sitemizde bunun gibi çok sayıda güzel sözler ve şiirler vardır. Sevgililer gününüz kutlu olsun 🙂

Reklam :